-->
USD32,22
EURO34,94
GBP41,09
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
Petrol82,09
GR. ALTIN2.418,50
BTC68.740,77
ETH3.836,69

Agrotech (AGROT) global bir otomotiv firmasını satın alıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) tarafından 24 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Ön Müzakere Sözleşmesi İmzalanması hakkında açıklama yapıldı.

Agrotech'ten (AGROT) şirket alacakları hakkında açıklama HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Şirketin, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna bildirdiği ve lansmanını gerçekleştirdiği yerli elektrikli araç, motor ve batarya teknolojileri ile ilgili çalışmalarını uluslararası pazarlarda daha etkin bir şekilde yönetebilmek, üretim kapasitesini ve know-how bilgi birikimini güçlendirerek küresel anlamda daha fazla pazar payına sahip olabilmek için XEV Global Limited şirketinin dünya genelindeki ağırlıklı hisselerini satın almak üzere karşılıklı görüşmelere başladığı ön müzakere sözleşme metni karşılıklı olarak imzalandığı belirtildi. XEV Global’in, dünya genelinde 20 ülkede distribütörlüğü bulunan ve 113 ana şehirde satış kanalları mevcut olan bir şirket olduğu ifade edildi.

Şirketimiz, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna bildirdiği ve lansmanını gerçekleştirdiği yerli elektrikli araç, motor ve batarya teknolojileri ile ilgili çalışmalarını uluslararası pazarlarda daha etkin bir şekilde yönetebilmek, üretim kapasitesini ve know-how bilgi birikimini güçlendirerek küresel anlamda daha fazla pazar payına sahip olabilmek için XEV Global Limited şirketinin dünya genelindeki ağırlıklı hisselerini satın almak üzere karşılıklı görüşmelere başlamış, ön müzakere sözleşme metni karşılıklı olarak imzalanmıştır.

XEV Global, dünya genelinde 20 ülkede distribütörlüğü bulunan ve 113 ana şehirde satış kanalları mevcut olan bir şirkettir. Ayrıca, XEV Global, 427.000 m² alanda üretim yaparak yıllık 150.000 adet araç üretme kapasitesine sahiptir. XEV YOYO markası 2018 yılında İtalya’nın Torino kentinde kurulmuştur. ENI ile yaptığı stratejik işbirlikleri sayesinde Avrupa’da değişimli pil istasyonları ağı kurulmasına katkıda bulunmuştur. XEV YOYO, Hong Kong merkezli olup, şehir içi ulaşım için elektrikli araçları akıllı üretim vizyonu ile üreten global otomotiv markasıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir